KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 16129188
nr 1612 9188
Peter Tillberg
(1946-2016), Sverige
Kolteckning, + bok, "Socialdemokratin". Signerad, daterad -91. Illustrerad i boken "Krisen -91", Bildmått: 71x65 cm, yttermått inklusive ram: 87x79 cm
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 april 2024
kl 19:26:28
15/4 18:06:26
Peter Tillberg
Läs mer om Peter Tillberg